طراحی و توسعه

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

طراحی و توسعه وب سایت

طراحی سایت و توسعه سایت اصطلاحاتی اند که به هم گره خورده اند زمانی که صحبت از تولید محتوا ، طراحی ، قابل استفاده بودن و… می شود افراد بسیار کمی هستند که تمام این کارها را بتوانند به تنهای انجام دهند.

طراحی سایت شامل ساخت قالب و ساخت مطالب آن می باشد در حالی که توسعه وب سایت شامل عملکرد سایت و آزمایش قابل استفاده بودن آن می باشد.

طراحان سایت اغلب با نرم افزار های گرافیکی چون فتوشاب آشنایی دارند و بیشتر آنها به زبان های برنامه نویس همچون HTML و HTML5 نیز آشنا هستند و باید بتوانند طرح های خود را به نحو جالبی پیاده سازی کنند. بیشتر صاحبان سایت تولید مطالب سایت را به طراحان واگذار می کنند و در اینجا طراحان سایت باید مطالب را بر اساس ویژگی های سایت مورد نظر ویرایش کنند.

اکثرا افراد دو مفهوم توسعه سایت و طراحی سایت را به یک معنی ترجمه می کنند در حالی که این دو دارای مفهوم جداگانه ای اند طراحی شامل شکل و نمایی است که سایت دارد و کار بران آن را می بینند ولی توسعه عملکرد سایت و کاری که سایت می خواهد انجام دهد را شامل می شود.

  • طرح و گرافیک سایت:

    طرح یا شمای سایت همان قسمت گرافیکی سایت و ظاهر سایت استدر اینجا طراح سایت تصمیم می گیرد در کجا چه رنگی را به کار بگیرد و یا از چه متونی استفاده کند و..طرح گرافیکی سایت باید طوری انتخاب شود که برای کاربر جذابیت و حس زیبایی داشته باشد در طراحی سایت باید دقیقا طراح سایت بداند از چه رنگی استفاده کند.

  • محتویات سایت:

    تمامی مطالب درون سایت و هم چنین عکسها و فیلمهایی که در سایت قرار دارند را محتویات آن سایت نام گذاری می کنند که این محتویات نیز باید بر اساس همان موصوع سایت در آن ارائه شوند در برخی از موارد ما نیاز داریم تا از افرادی برای تولید مطلب و تالیف آن در سایت استفاده کنیم در واقع محتویات اصل اساسی یک سایت ایت و باید این را بدانیم که این محتوا است که در یک سایت پادشاهی می کند

  • عملکرد سایت:

    طراحان سایت باید در ایجاد و ساخت سایت به این نکات توجه دشته باشند که عملکرد سایت را بر اساس نقاط کلیدی و سئو و هم چنین بهینه سازی و نیز ویژگی های عملکردی سایت را نیز طراحی کنند.

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید